Anasayfa
Blog
Randevu Al
Whatsapp

Çift Terapisi

çift terapisi sahika izgi uzman psikolog
Çift Terapisi

Çift terapisi, bir ilişki içindeki sorunları çözmek ve çiftlerin ilişkilerini güçlendirmek için kullanılan bir terapi türüdür. Bu terapi, iki partner arasındaki iletişimi güçlendirir, çatışma yönetimi becerilerini geliştirir ve ilişkiyi sağlıklı bir şekilde sürdürebilmelerine yardımcı olur. Çift terapisi çiftlerin iletişim sorunlarını, çatışmalarını, güven eksikliğini, cinsel sorunları ve diğer ilişki zorluklarını ele alır.

Çift Terapisi sadece ilişkideki sorunları çözmek için değil; aynı zamanda halihazırda sağlıklı olan ilişkinin daha sağlam adımlarla ilerlemesini, bireylerin daha sağlıklı iletişim kurabilmesini ve ilişkinin daha huzurlu bir hale gelmesini sağlar. Sorun olup olmamasına bakılmaksızın her ilişkinin daha sağlıklı bir hal alması için çift terapisi büyük önem taşır. Bunun yanı sıra önemli bir kararın eşiğinde de çifti bekleyen değişiklikler ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır. Taşınma kararı,çocuk sahibi olma kararı, evlilik kararı gibi yaşam döngüsünde önemli olan kararlarda çift terapisi çiftlerin değişikliğe sağlıklı bir adaptasyon süreci geçirmesini amaçlamaktadır. 

Çift terapisi, çiftler arasında sağlıklı bir ilişki kurmaları ve sürdürmeleri için yardımcı olur. Terapist, çiftler arasındaki dinamikleri ve etkileşimleri analiz eder, iletişim becerilerini geliştirme konusunda rehberlik eder ve çözüm odaklı stratejiler sunar. Ayrıca, çiftlerin birbirlerini daha iyi anlamalarını, empati kurmalarını ve duygusal bağlarını güçlendirmelerini teşvik eder. Çift terapisi, ilişkideki sorunları çözmede etkili bir araç olarak kullanılır ve çiftlerin sağlıklı, mutlu ve tatmin edici bir ilişki geliştirmelerine yardımcı olur. 

Çift terapisine online olarak da katılmak mümkündür. 

Paylaş